System monitoringu BCS – który wybrać?

Zadanie to wbrew pozorom nie jest najprostsze. Obecnie na rynku dostępnych jest tak wiele modeli przeróżnych producentów, że czasem ich wybór zajmuje kilka godzin, a i tak musimy się poradzić odpowiedniego fachowca, ponieważ nam samym taki wybór zająłby jeszcze więcej czasu.

Produkty BCS dostępne pod adresem: https://www.montersi.pl/producenci/bcs

 

Właściwy system monitoringu

Czy właściwy oznacza także dobry? Przede wszystkim taki system monitoringu powinien mieć odpowiednie cechy i spełniać konkretne zadania, zawsze dostosowane pod Klienta. Te cechy to na pewno:

– Obraz dobrej jakości, z którego da się dostatecznie zobaczyć konkretną osobę czy obiekt. Obecnie w większości systemów dostępna jest rozdzielczość HD, dlatego śmiało można stwierdzić, że to popularny standard.

– Powinien cechować się prostotą obsługi, mieć wiele funkcji oraz nie przerażać swoją ceną.

– Ważne, aby miał ewentualność do zbudowania coraz nowych i lepszych rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią jego pracę. Trzeba nadążać za nowościami i ulepszać to co można udoskonalić.

W tym miejscu należy już wspomnieć o systemie BCS Point, który wcale nie jest bardzo rozpoznawalny, ale przecież jest naprawdę dobry i ma wbudowane kamery, zapewniające dobre materiały wideo. Inne jego zalety to w miarę przystępna cena oraz praktyczność i łatwość obsługi. Jak z każdym innym sprzętem – aby się nim zainteresować trzeba poznać bliżej jego cechy i funkcje, dlatego o tym teraz słów kilka.

monitoring

 

BCS Manager – aplikacja

Oprogramowanie to podstawa każdego systemu, to cały mózg operacji, dlatego ogromnym plusem tego systemu jest właśnie oprogramowanie do zarządzania monitoringiem. Ewentualne przestawienie poszczególnych atrybutów nie jest skomplikowane dzięki automatycznemu interfejsowi użytkownika. Na funkcje tego systemu również nie można narzekać – ma wszystko czego potrzeba.

Podsumujmy więc jego plusy:

+ dowolne przestawianie zadań i konfiguracja alarmów,

+ gotowy do zastosowania w większych obiektach, ponieważ ma opcję wielomonitorową,

+ można do niego podłączyć nawet 100 innych urządzeń, dzięki czemu powstanie duże centrum kierowania,

+ wyświetlany obraz jest w kartach D1, a po zwiększeniu danej karty wzrasta jej rozdzielczość.

 

kamera bcs

Kolejne funkcje i zalety

BCS Manager może również spajać ze sobą pozostałe urządzenia BCS – nawet te najdawniejsze. Dla wygody każdego użytkownika na życzenie można zaopatrzyć się w rejestrator NVR oraz kamery IP i mieć jeszcze większą kontrolę. Wszystkie urządzenia ze sobą połączone mogą pracować jak ogromny system. Ciągłe rozwijanie tego urządzenia sprawia, że w niedługim czasie można będzie dołączyć do tego kamery kolejnych producentów, np. Dahua.

Jak zostało wspomniane – system ten doskonale radzi sobie w małych i średnich obiektach, ale co jeśli mamy do czynienia z naprawdę dużym obiektem, o którym wcześniej była mowa? Takie osiedle mieszkaniowe ma naprawdę dużą powierzchnię i ją tez trzeba odpowiednio zabezpieczyć. I tu wypada zastosować redundantywny system, który obsłuży dużo więcej kanałów niż zakładano na początku, zastosuje zapasowe interfejsy sieciowe, ma ciągłe zasilanie (dodatkowy zasilacz), dlatego nawet przy awarii jego praca nie będzie przerwana oraz jest funkcja wyposażenia ich w karty SD, gdzie zapisuje się obraz – teraz już nie trzeba martwic się o utratę danych. Świetnie sprawdzi się tu model dostępny w naszym sklepie https://www.montersi.pl/bcs-p-nvr12816-4kr-128-kanalowy-rejestrator-ip-12mpx-raid, gdzie jest jego szczegółowa specyfikacja.

Dobry wybór?

Nigdy nie będzie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy dany system sprawdzi się w konkretnej sytuacji. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie cechy opisanego powyżej sprzętu można zaryzykować, że jest on odpowiedni dla standardowych obiektów, które chcemy monitorować. Dobra cena i dobry sprzęt, czego można chcieć więcej? Polecamy rozwiązania BCS Point z czystym sumieniem.

Gdzie i dlaczego warto kupić system BCS’s? Zapraszamy na https://www.montersi.pl/wsparcie/dystrybutor-bcs/