Świece dymne – gdzie znajdują zastosowanie

Zastosowanie świec dymnych jest dzisiaj bardzo szerokie. Zwane inaczej dymami, mają konkretne zadania. Po pierwsze, można stosować je dla ograniczenia widoczności na konkretnych obszarach. Po drugie z kolei, świetnie sprawdzają się w celach czysto sygnalizacyjnych. W niniejszym tekście powiemy nieco więcej na temat budowy oraz kontekstów wykorzystywania „dymów”.

Jak to działa?

Budowa świecy dymnej obejmuje puszę lub tubę z tektury. Te elementy zostają potem wypełnione specjalną substancją dymotwórczą. Następnie zostaje do niej dodany zapłon. Świece dymną na najprostszym „patencie” otrzymamy z połączenia dwóch składników. Chodzi o saletrę potasową, łączoną w odpowiedniej proporcji z cukrem. Efekt takiego połączenia? Biały dym. Przeważnie w składzie dymu znajdują się chlorany potasu, bądź też azotany potasu.

Gdy dochodzi do połączenia z innymi chemicznymi związkami, otrzymujemy rozmaite kolory. Przykładowo, gdy połączymy azotan potasu z sacharozą, a także czerwienią anilinową, efektem końcowym będzie otrzymanie właśnie dymu w kolorze czerwonym. Nieco więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: http://www.superfajerwerki.com.pl.

Jakie jeszcze produkty dymotwórcze możemy znaleźć?

Jest to dosyć szeroka kategoria, w którą wchodzą między innymi ekrany dymne. Te produkują spore ilości dymu, pomagając na przykład stworzyć odpowiednią oprawę, scenerię dla konkretnegodym żółty b wydarzenia. Są także miny i granaty dymne, wykorzystywane przede wszystkim w wojskowości, a także szeroko rozumianej dziedzinie ASG. To świetny sposób na ukrycie się przed przeciwnikiem. Poza tym, mamy także dzienne fajerwerki, czyli wyrzutnie dymne, dają one ciekawy wizualnie efekt wyrzucania kolorowego dymu na duże wysokości w powietrze.

Warto zaznaczyć, że takie rozwiązania znajdują też zainteresowanych – na przykład w gronie artystów oraz performerów. A poza tym – chętnie korzystają z nich kibice podczas oprawy meczów piłkarskich. Kontekstów zastosowania jest znacznie więcej.

Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że legalnie posiadać takie świece dymne, zgodnie z obowiązującym prawem, może posiadać i nabyć dla siebie każda osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia. W pełni bezpieczne i profesjonalne świece dymne znaleźć można na łamach strony http://www.superfajerwerki.com.pl/swiece-dymne-c-15.html.