Rodzaje kanap i sof do Twojego domu

Po ciężkim dniu w pracy zazwyczaj relaksujemy się na kanapie i włączamy telewizor lub czytamy książkę. Bez wątpienia można stwierdzić, że kanapa jest jednym z najczęściej użytkowanych mebli w naszym domu. Jak ją wybrać, by być z niej zadowolonym? Spójrzmy również na rodzaje kanap i sof, jakie oferują nam sklepy meblowe.

134Pierwszą kwestią, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest sama wielkość sofy. Oczywiście to, jaką wybierzemy będzie zależało o kilku czynników. Biorąc pod uwagę estetykę i ładnie wykonaną aranżację, musimy nie tyle wziąć pod uwagę wielkość kanapy, co wielkość pomieszczenia, w którym kanapa będzie stać. Bowiem do przestronnego i dużego pokoju powinniśmy poszukać nieco większej kanapy, bo ta mniejsza zwyczajnie „zniknie” w większej przestrzeni. Z drugiej zaś strony do małego pokoiku nie kupimy ogromnego naroznika, który będzie zajmował więcej, niż 50% przestrzeni pokoju. Tak więc przy wybieraniu rozmiaru kanapy kierujmy się pomieszczeniem i jego przestronnością.

Pojedyncza, podwójna, a może narożnik? Producenci mebli oferują nam całą masę kształtów kanap, począwszy od tym standardowych po te bardziej nietuzinkowe i oryginalne, które naprawdę zachwycają swoim wyglądem. Oczywiście tutaj musimy wziąć pod uwagę nasze oczekiwania i potrzeby – jeśli często przyjmujemy gości i możemy sobie pozwolić na większy mebel, to narożnik będzie świetnym pomysłem. Równie dobrze możemy się zdecydować na komplet mebli, czyli kanapa + fotel – bardzo popularne rozwiązanie. Dosyć nowym produktem są narożniki kompaktowe, czyli z możliwością odłączenia któregoś z elementów. Dzięki temu uzyskujemy taką wielkość i taki wygląd, na jaki aktualnie mamy ochotę.

135Skórzana, a może z materiału? Propozycji jest cała masa, a pomysłów jeszcze więcej. Niegdyś standardem były kanapy obijane materiałem, a tylko nielicznych stac było na prawdziwą, skórzaną kanapę. Owszem – skóra jest nieco droższa od materiału, ale z pewnością jest to dużo trwalszy materiał. Wybór materiału będzie zależeć od nas samych i … od naszego portfela. Jeśli marzymy o skórzanej kanapie, a niekoniecznie możemy sobie pozwolić na wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, to dobra alternatywą będzie kupno kanapy ze skóry ekologicznej. Wyglądem przypomina naturalną skórę, a różnica w cenie jest niebotyczna. Natomiast skóra ekologiczna często jest dużo gorszym materiałem pod względem jakości i wytrwałości – z tym musimy się liczyć, decydując się na takie rozwiązanie.

Ci, którym zależy na oszczędności miejsca w mieszkaniu, mogą zdecydować się na kanapę rozkładaną. Dzięki temu w ciągu kilku sekund mamy duże, często kilkuosobowe łóżko. Drugą opcją jest wybór standardowej kanapy, która zawsze będzie tylko sofą.

Czy wyobrażamy sobie pokój dzienny bez kanapy wypoczynkowej? Niestety chyba nie. Bowiem mebel ten tak bardzo wpisał się w nasze życie i nasze gusta i stanowi podstawę każdego salonu. Wybierając sofę zastanówmy się, jaka będzie tą idealną, która da nam chwile relaksu i wypoczynku. Czasami warto zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że to właśnie TEN mebel.

Źródło:http://waszeinfo.pl/rodzaje-kanap-i-sof-do-twojego-domu/