Jak poznać dobry biustonosz?

Dla większości kobiet dobry biustonosz to dosyć istotny element garderoby. Gdy jest starannie dobrany, nie tylko gwarantuje komfort przez cały dzień i odpowiednio modeluje piersi, ale przede wszystkim wpływa pozytywnie na zdrowie i prawidłową postawę. Jak więc poznać dobry biustonosz?

Tylko najwyższa jakość

Do wyboru biustonosza należy przyłożyć szczególną uwagę. Dlaczego? Słabej jakości i źle dobrany biustonosz jest przyczyną poważnych dolegliwości zdrowotnych, takich jak:

  • bóle karku,
  • migreny,
  • powstawanie włókniaków,
  • uszkodzenia piersiowo-krzyżowej części kręgosłupa,
  • zahamowanie przepływu limfy w naczyniach krwionośnych.

Na co więc zwracać uwagę? Ważną rolę odgrywają wysokiej jakości materiały. Najlepiej stawiać na oddychające i bezpieczne dla skóry tkaniny, które nie będą powodować podrażnień i reakcji alergicznych. Dobry biustonosz jest wytrzymały i nie zmienia swojej formy nawet po kilku miesiącach użytkownika. Modele z najtańszych i słabej jakości materiałów już po kilku użyciach potrafią mieć rozciągnięty obwód lub odkształcone miseczki. Kupując porządny biustonosz należy więc zwracać uwagę nie tylko na jego wygląd, ale przede wszystkim na metkę. Co nie oznacza, że atrakcyjne pod względem wizualnym biustonosze nie potrafią być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Przykładem tego są ekskluzywne biustonosze od renomowanej marki Ewa Bien.

dobry stanik

Dobrze dobrany stanik marki Ewa Bien

Dobrany do indywidualnych potrzeb

Zdaniem brafitterek aż 90% kobiet w Polsce nosi niewłaściwie dobrany biustonosz. Najczęstszym problemem jest dopasowanie obwodu biustonosza – nie powinien on podciągać się podczas codziennych czynności, ani zbyt mocno uciskać ciała. Kolejną ważną kwestią są ramiączka. Nie mogą wpijać się w skórę ani spadać z ramion. Kobiety o większym biuście powinny wybierać szersze ramiączka, która pomagają utrzymać piersi w odpowiednim miejscu. Natomiast jeśli chodzi o miseczki, powinny one ściśle przylegać do skóry pod piersiami z przodu, a jednocześnie nie uciskać przestrzeni pod pachami. Piersi nie mogą się z nich wylewać ani tworzyć wybrzuszeń.

Biustonosz powinien być dobrany nie tylko pod względem rozmiaru, ale również kroju. Wybierając odpowiedni model warto wciąć pod uwagę zarówno kondycję, rozmiar, jak i kształt piersi. Branża bieliźniana we współczesnych czasach ma nam sporo do zaoferowania. Push up, bardotka, usztywniany, miękki, pół gorset, sportowy, bralet – możliwości jest naprawdę wiele. Wybór odpowiedniego stanika wymaga nieco cierpliwości, ale na pewno warto się na nią zdobyć – dobry stanik w trakcie dnia jest niemal nieodczuwalny.