Jak to działa? Przebieg sprzedaży używanego auta

Zastanawiasz się co możesz zrobić ze starym, rozpadającym się lub uszkodzonym samochodem? A może po prostu planujesz zakup nowego i nie wiesz co zrobić ze swoim dotychczasowym autem? Jeśli chcesz raz na zawsze pozbyć się samochodu i otrzymać przy tym za niego maksymalną cenę, najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z profesjonalną firmą, oferującą skup aut za gotówkę. Tak naprawdę proces jest o wiele prostszy, niż mogłoby się wydawać.

Zapewne nurtuje Cię wiele pytań. Czy opłaca się sprzedać za gotówkę powypadkowy samochód? Ile może być wart? Od czego zacząć? To są bardzo ważne kwestie, a my postaramy się na nie odpowiedzieć i w przystępny sposób wytłumaczyć jak wygląda cały proces sprzedaży używanego auta.

Czy warto sprzedać samochód w skupie?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twój samochód w ogóle nadaje się do sprzedaży, odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak. Każdy samochód, nawet ten w najgorszym stanie, się kwalifikuje. Chociażby dlatego, że zawiera surowce, takie jak np. stal, guma czy szkło, które można ponownie przetworzyć. Wiele firm skupuje samochody każdej marki i modelu w każdym stanie.

W ostatnich latach samochodowy rynek wtórny stał się wyjątkowo konkurencyjny, co sprawiło, że sprzedaż używanego samochodu za dobrą cenę jest sprawą dość problematyczną. W efekcie wielu właścicieli nie może pozbyć się swoich aut nawet przez kilka miesięcy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi skup samochodów, który kupuje używane pojazdy od ręki – za gotówkę. Zastanawiasz się zapewne, czy sprzedaż w takim autokomisie będzie dla Ciebie opłacalna… Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy pod uwagę wziąć kilka istotnych czynników.

Warto pamiętać, że profesjonalne skupy samochodów obracają większą ilością pojazdów, przez co podwyższają nieco ich ceny i zarabiają na każdym z nich odrobinę mniej. Taka firma najprawdopodobniej zaoferuje cenę niższą o jakieś 15-20%, co biorąc pod uwagę trud i poświęcony wcześniej czas, wydaje się być rozsądnym interesem.

Od czego zacząć?

  1. W pierwszej kolejności zbierz niezbędne dokumenty – akt własności, dowód rejestracyjny itp.
  2. Ustal cenę, jaką chciałbyś dostać za swój samochód. Określ stawkę w przybliżeniu, abyś miał z czym negocjować.
  3. Znajdź interesujący Cię skup.
  4. Skontaktuj się wybraną firmą – możesz to zrobić telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz na stronie internetowej. Jeśli jesteś z okolic Warszawy, skontaktuj się z: http://kupieautowarszawa.com.pl/ .
  5. Podczas pierwszej rozmowy musisz podać pracownikowi skupu takie informacje jak: marka i model samochodu, rok, przebieg oraz jego stan techniczny. Jeśli auto jest uszkodzone lub niesprawne, należy o tym poinformować osobę, z którą będziesz rozmawiać. To bardzo ważne.
  6. Pracownik komisu być może od razu wyceni Twój samochód, ale może być też tak, że będzie chciał go obejrzeć. Umawiasz się wtedy na oględziny, lub jeśli zgadzasz się na zaoferowaną cenę – na czas i miejsce odbioru.
  7. Wszelkie formalności związane z zakupem załatwiane są na miejscu, a gotówka wydawana jest od ręki.
  8. Gratulacje! Właśnie sprzedałeś swój używany samochód.

kupieautowarszawa-skup-aut-warszawa

Warszawa – skup aut

Autokomis w Warszawie skupuje używane samochody na terenie miasta Warszawy i jego okolic. Prowadzi skup samochodów osobowych, busów, samochodów dostawczych, przyczep kempingowych, samochodów powypadkowych, uszkodzonych, przyczep gastronomicznych, ale także samochodów nietypowych i angielskich (http://kupieautowarszawa.com.pl/skup-aut-warszawa0.html). Skup aut w Warszawie odkupi każdy rodzaj samochodu, bez względu na markę, model, rok i stan techniczny. Sprzedaż samochodu nigdy nie była łatwiejsza – skontaktuj się z komisem telefonicznie lub poprzez formularz online. Firma dostosowuje się do klienta i transakcji dokonuje nawet w ciągu 24h po telefonie do firmy – przyjazd i wycena jest usługą bezpłatną.

Firma pochodzi do samochodów z pasją, dlatego skup pojazdów przeprowadzany jest w sposób rzetelny i bezpieczny. Gwarantowane są także najwyższe ceny odkupu na terenie Warszawy.